שמונה סיבות לא לשחק רולר דרבי

מאת Em Dash מ www.derbylife.com
תרגום Ofer MyDeadBody

מס’ 8 – את עסוקה מדי. כאילו, ממש ממש עסוקה מדי. יש לך שישה ילדים, את עובדת בשתי משרות מלאות, את גרה מרחק שעת נסיעה ממקום האימונים של הקבוצה, אמא שלך חולה כל הזמן ואת מחוייבת לטיפול בגינה שלך. את פשוט לא יכולה להגיע לשניים או שלושה אימונים בשבוע. רולר דרבי דורש המון זמן, חוץ מאימונים תצטרכי לתפקד בוועדה כלשהי ולעזור להפיק ולקדם אירועים. גם אם כל זה לא נשמע כמו הרבה, זה כן. רולר דרבי לחלוטין ישתלט לך על החיים, ויותר מזה, את תתני לזה לקרות. הספורט הזה הוא עד כדי כך אדיר. אבל, אם אין לך את הזמן לזה, את תאכזבי את חברות הקבוצה והליגה שסומכות עלייך שתשתתפי באימונים ותעזרי לליגה להתנהל.

מס’ 7 – את לא מסוגלת לקבל מכות. לא, באמת. אם את לא מסוגלת לחטוף מכה, לפעמים בצורה לא חוקית, אז רולר דרבי הוא לא הספורט בשבילך.

מס’ 6 – סתם בא לך להתלבש בגרביוני רשת ונצנצים. רולר דרבי זה ספורט אמיתי ואנחנו מתאמנים ברצינות ובקשיחות. אם את לא מעוניינת להיות ספורטאית, כדאי לך למצוא תחביב אחר. עם זאת, אם את רוצה אימונים קשים וגם ללבוש גרביוני רשת ונצנצים, אז לחלוטין, זה הספורט בשבילך.

מס’ 5 – את לא יכולה להרשות את זה לעצמך. לא צריך להיות עשירים כדי לשחק רולר דרבי, אבל זה עדיין ספורט יקר ויש דברים שידרשו הוצאות כספיות. כל קבוצה או ליגה גובות דמי חברות, לדוגמא. סקטים ומגינים יכולים להגיע למחירים ממש גבוהים, וכשהם מתבלים צריך להחליף אותם. לפני שאת מצטרפת לרולר דרבי, תבררי עם שחקניות אחרות כמה הן מוציאות על זה, ותוודאי שזה מתאים לך לתקציב.

מס’ 4 – את לא מתפקדת טוב בקבוצה. רולר דרבי מושתת על שיתוף פעולה, וקבוצה של שחקניות ממוצעות שמסונכרנות אחת עם השניה בדרך כלל תנצח קבוצה של “זאבות בודדות” גם אם הן שחקניות מעולות. את יכולה להיות כוכבת ברולר דרבי, אבל חברות הקבוצה שלך הן אלו שיעזרו לך לזרוח.

מס’ 3 – יש לך גישה שלילית. זה שייך לסעיף שיתוף הפעולה, אבל אין משהו שיכול לדכא קבוצה יתר משחקנית אחת שיושבת בצד ורוטנת, מקללת את השופטים, או פשוט מחליקה עם ענן אפור מעל הראש. יכול להיות שהיה לך יום רע, לכולנו יש כאלו, אבל אם את לא יכולה להתנער מזה ולבוא עם גישה חיובית, את תפגעי במוראל של כל הקבוצה. שאר הקבוצה מתאמצת ללמוד את המשחק ולשחק אותו – אל תסיחי את דעתן עם השליליות שלך.

מס’ 2 – את לא מסוגלת לקבל ביקורת. אם את חדשה לדרבי, יש המון דברים שלא תדעי. אף אחד מאתנו לא גדל עם הספורט הזה, אז גם אם יש לך רקע בהחלקה או ספורט קבוצתי, יהיו הרבה מאד חוקים וטכניקות שתצטרכי ללמוד, וזה בסדר! אחד הדברים שאני הכי אוהב ברולר דרבי זאת התחושה שכל הזמן לומדים דברים חדשים ומתפתחים. חלק מתהליך הלמידה כולל לדעת איך לקבל ביקורת, אפילו ביקורת קשה, עם חן – ולהשתמש בביקורת בשביל להשתפר. לפעמים תקבלי עצות גרועות, וגם זה בסדר. כולנו עדיין לומדים את המשחק, ולכל אחד יש סגנון אחר. דברים שיעבדו מצויין בשבילך, לא תמיד יעבדו בשביל מישהי אחרת. פשוט צריך לבוא עם ראש פתוח, לנסות כל דבר פעם אחת, ולזכור להודות לכל מי שנותנת לך עצה.

מס’ 1 – את לא יכולה להרשות לעצמך להיפצע. מי שעובדת בעבודה פיזית, מטיפול בילדים לעבודת בניין ואפילו טיפולי מסאז’, יכולה למצוא את עצמה ללא כושר עבודה בגלל פציעת דרבי. לפני שאת מחליטה לשחק, תבדקי איזה ביטוח בריאות יש לך ואם הוא משביע רצון מבחינת הכיסוי. אפילו שזה שובר את ליבי לכתוב את זה – אם את לא יכולה להרשות לעצמךלהיפצע, אל תתחילי לשחק!

אבל, אם כל הנ”ל אינם נכונים מבחינתך, כדאי לך להתחיל לשחק רולר דרבי! זה קשה, זה דורש השקעה בזמן, לפעמים תבכי מרוב תסכול, אבל תזכי לבלות את זמנך בפעילות כיפית ומתגמלת עם קבוצה של אנשים אדירים. אחרי ארבע שנות משחק, אני לא יכולה לדמיין את חיי בלי רולר דרבי.

דבר המתרגם: בתור אחד שמשחק עם קבוצת האנשים המדהימים של ליגת הרולר דרבי בתל אביב כבר יותר משנה, אני יכול להעיד שהמעורבות בליגה תרמה ותורמת לי המון. מהכושר שנרכש דרך האימונים, למצב הרוח שמשתפר פלאים כל פעם שאני מספר למישהו על רולר דרבי וכמובן כשאני עולה על גלגלים עוד לקבוצת האנשים שזכיתי להכיר בקבוצה והקשר המיוחד שנוצר בינינו. אז, אם אחרי שקראת את כל מה שכתוב מעלה, עדיין יש לך חשק, אנחנו מחכים לך!

למאמר המקורי (באנגלית)