בנות הרולר דרבי של תל אביב

שלום!
בנות הרולר דרבי של תל אביב היא ליגת הרולר דרבי הראשונה בישראל.

המטרה שלנו בליגה היא לחזק את כוחנו כנשים – הן בספורט והן בחיים – על ידי העצמת הקשר בינינו דרך משחק הרולר דרבי. חוצמזה שמדובר בספורט מגע מאתגר, מהיר ותחרותי (על סקייטים!), צורת ההגשה שלו היא עצמאית (דו איט יורסלף), פמיניסטית ונועזת.

אנחנו מציעים לכולן – בואו והצטרפו אלינו! בימים אלו אנחנו מגייסים שחקניות, שופטים, מאמנים, מתנדבים על גלגיליות, מתנדבים בלי גלגיליות, ספונסרים וחברים, ולא משנה לנו המין, הגודל או הגיל (שחקניות מגיל 18+).
קחו חלק בלהביא את הספורט האדיר הזה לארץ!

מה צריך כדי לשחק?

 כדי לשחק צריך רק שלושה דברים מאד פשוטים: להיות מעל גיל 18, לנעול סקטים, ולהגיע עם המון מצב רוח ומוטיבציה.  לא צריך רקע מוקדם בספורט, לא צריך להיות גבוהה, נמוכה, גדולה, קטנה, ואפילו לא צריך לדעת להחליק! צריך רק לרצות להצטרף.

אני יכולה להחליק על רולר בליידס?

 רולר דרבי משחקים על סקטים, כמו של פעם, עם ארבעה גלגלים. לא יקרה כלום אם תגיעי לאימונים עם רולר בליידס עד שיהיו לך סקטים, אבל לא תוכלי לשחק עם רולר בליידס. השוני המהותי בין רולר בליידס לסקטים לא מאפשר ללמוד את המיומנויות שדרושות לרולר דרבי, ולכן מהווה סיכון בטיחותי גם לך וגם לחברות הקבוצה שלך.

אז איפה קונים סקטים?

 לצערנו, עדיין אין אפשרות לרכוש סקטים בארץ אבל אפשר להזמין אותם מחנויות בחו”ל. ברגע שתחליטי להצטרף ולבצע רכישה של סקטים, הבנות בליגה ידריכו אותך בכל הצעדים.

ואם אני לא רוצה לשחק/אני עוד לא בת 18, אבל עדיין רוצה להצטרף?

 אין בעיה, הליגה פתוחה לכל מי שרוצה. אם את מעל גיל 18 אבל מפחדת מהמגע, את יכולה להיות שופטת. השופטים והשופטות מתאמנים עם הליגה וצריכים להכיר את המשחק ולדעת להחליק, כי גם הם על סקטים במשך המשחק. מעבר לתפקידים על סקטים, הליגה זקוקה לכל מי שרק רוצה. רולר דרבי הוא ספורט בסגנון “עשי/ה זאת בעצמך”. הליגה הוקמה ומתוחזקת על ידי השחקניות שלה, וכל הניהול הוא עצמי. תמיד אפשר לבוא לעזור לנו באירועים, עם הלוגיסטיקה, או לאייש הרבה מאד תפקידים “על הקרקע” במהלך המשחקים.

אני בן. אני יכול לשחק גם?

ה-TLVDG היא ליגת נשים, וכל השחקניות הן נשים ולכן התשובה היא לא. אבל כמובן שגברים מוזמנים להצטרף אלינו בתפקידי שיפוט, תפקידים מנהלתיים ותפקידי תמיכה. למעשה, צוות השופטים שלנו מורכב כרגע מחבורת הגברים הכי אדירה שאי פעם תפגשו.

למה אין ליגת רולר דרבי לגברים? זה משחק נשי?

כן, ולא. רולר דרבי הוא ספורט שמשמש ברובו להעצמה נשית, ורוב הליגות בעולם הן של נשים. עם זאת, מתחילות לקום לא מעט ליגות רולר דרבי לגברים, והן מגניבות לא פחות. כיום אין ליגה גברית, כיוון שאנחנו נשים, והקמנו ליגה נשית. כמובן שאם תתארגן ליגה גברית, נשמח לתרום מהידע שלנו! זה הכל תלוי בכם, חברה!

אז מתי ואיפה נפגשים?

או, מצויין ששאלת! אנחנו נפגשות כל יום שני בשעה 19:00 ורביעי בשעה 19:00, ברחבת הההחלקה בספורטק צפון בתל אביב. (זה שנמצא ליד שד’ רוקח, בפארק הירקון.) רחבת ההחלקה נמצאת ליד קיר הטיפוס.

בימים בהם אין אימון תצא הודעה מסודרת בפייסבוק ובטלפון, וכדי ליצור איתנו קשר ניתן לשלוח מייל או הודעה לכל אחת ממנהלות הדף!

אני צריך לדעת עוד משהו לפני שאני מגיעה לאימון בפעם הראשונה?

זה בסדר להתחיל עם רולר בליידס אם אין לך גלגיליות. לקבוצה יש גם גלגיליות וציוד מגן שנוכל להלוות לך עד שתוכלי לקנות לעצמך. כדאי להודיע לנו לפני שאת באה לאימון בפעם הראשונה כדי שנוכל לארגן ציוד בשבילך, ואז תוכלי להתחיל להחליק כבר באימון הראשון!